Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... termen depunere cerere CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

termen depunere cerere CEDO

Care este termenul maxim de depunere a cererii/plangerii la CEDO de la data cand decizia Curtii de Apel a ramas definitiva? 6 luni sau 4 luni?
Potrivit art. 35 din CEDO introducerea unei plângeri este posibilă doar într-un termen de 6 luni de la data ultimei decizii interne.

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...

Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc.