Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua, am un contract de executare semnat cu BEJ, plata se face lunar. Am vrut sa vand un teren si apare urmarit, desi in hot jud. specifica executarea se face cu exceptia imobiliara. cum procedez sa-l scot de sub sarcina? Cu respect,
Oferiti va rog mai multe informatii. Nu am inteles mare lucru din ce ati explicat.
Deduc doar faptul ca sunteti creditor, ati identificat un imobil in procedura si nu-l puteti umrari???.... care hot jud?
eu cred ca e debitor.
Pana nu va achitati datoria si astfel executarea inceteaza, sarcina nu se radiaza.