Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare RJIP
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare RJIP

Buna seara, sunt PFA la norma de venit, completez doar partea de incasari din RJIP, am inteles ca trebuie trecute toate facturile emise / incasate in ordine cronologica, ce trebuie facut la sfarsit de an?

a. Se trage o bara intr-un rand, pe randul urmator se face un total pentru anul care tocmai s-a sfarsit, dupa acest total se trage o noua bara pe randul urmator dupa care se continua cu numerotarea de la 1 pentru anul urmator? Trebuie trecut acest total in RJIP?!? Sau pur si simplu se trage o bara si se incepe de la 1 pentru anul urmator?!

b. alta varianta: :) (va rog detaliati daca se poate)

In subsolul fiecarei pagini exista o rubric "De reportat:", ce anume ar trebui sa trec in ea?

Va multumesc anticipat
Popu, utilizator