Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Eroare CNP
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Eroare CNP

Buna ziua. Sotul meu incearca sa inmatriculeze o masina pe numele lui, dar cei de la Politie spun ca este o problema in sistemul lor, cnp-ul sotului este incorect (apare 1861111111111). Deja de o saptamana ne poarta, tot ne spun ca se astepata o validare de la Bucuresti, dar nu se rezolva nicicum. Al doilea rand de numere rosii a expirat, si ne refuza eliberarea altor numere rosii. Ce este de facut? Sistemul lor informatic din punctul nostru de vedere este doar problema lor, greseala vine de la ei, de ce trebuie sa suportam noi consecintele, si pe deasupra ramanem si fara masina de sarbatori....
Adresati-va superiorilor institutiei.