avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Garantie motor frigider montat de persoana fizica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Garantie motor frigider montat de persoana fizica

Mi-a montat un particular un motor ,,nou'' la frigider si nu mi-a dat garantie,unde pot sa ma adresez?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:16, 28 Decembrie 2015
Daca persoana nu este autorizata nu veti primi garantie.
Banuiesc ca nu ati primit nici factura sau alta dovada a reparatiei.
Toate aceste "amanunte" trebuia sa le discutati cu persoana respectiva inainte de a face reparatia.
In momentul in care ati inteles sa executati inlocuirea compresorului prin persoana neautorizata,v-ati asumat riscul inexistentei garantiei lucrarii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Testare rar după reparații auto stivuitoare stivuitoare Autovehiculele care au avarii în urma accidentelor la sistemul de siguranta, directie, frânare, suspensie, sau orice avarie care poate pune în pericol ... (vezi toată discuția)
Service auto mi-a distrus masina ursulakee ursulakee Buna ziua, As dori sa stiu daca ma puteti ajuta intr-o problema. Inainte de Craciun am lasat masina, un Audi A6 la un service auto in Bucuresti ... (vezi toată discuția)
Utilizare fond de reparații lucian.daniel lucian.daniel Bună ziua! Suntem o scară de bloc cu 4 coloane (4 apartamente pe palier). În cadrul asociației de proprietari la care am aderat am convenit să contribuim ... (vezi toată discuția)