Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Garantie motor frigider montat de persoana fizica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Garantie motor frigider montat de persoana fizica

Mi-a montat un particular un motor ,,nou'' la frigider si nu mi-a dat garantie,unde pot sa ma adresez?
Daca persoana nu este autorizata nu veti primi garantie.
Banuiesc ca nu ati primit nici factura sau alta dovada a reparatiei.
Toate aceste "amanunte" trebuia sa le discutati cu persoana respectiva inainte de a face reparatia.
In momentul in care ati inteles sa executati inlocuirea compresorului prin persoana neautorizata,v-ati asumat riscul inexistentei garantiei lucrarii