Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara , am o firma care lucreaza cu zilierii , de curand am primit de la un executor judecatoresc pe numele firmei o instiintare de poprire pe numele unui zilier care a lucrat in cadrul firmei 10 zile in luna septembrie. . Nu stiu ce sa fac , va rog sa ma ajutati.MULTUMESC ANTICIPAT
Faceti adresa catre executor in care aratati care este situatia de fapt, atasand contractul zilierului. In mod normal nu ar trebui sa aveti calitatea de tert poprit, mai ales ca inteleg ca nu mai colaborati cu acea persoana.
Dacă nu mai este angajatul dvs nu aveți ce sume de bani să transferați executorului. Înștiințați executorul judecătoresc despre această situație.