Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere amenda
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere amenda

Dupa cat timp se prescrie o amenda de circulatie sau pentru ro vinieta si cum se procedeaza daca sa imceput executarea silita.
Daca s-a inceput executarea silita ,termenul de prescriptie s-a intrerupt
Executorul judecatoresc cu scopul legitim recuperare debit v-a desfasura acte si actiuni pentru executarea silita a debitorului-daca acesta este solvabil