avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj divort

As dori sa stiu daca fiind imputernicita pe un cont in cazul unui partaj se imparte si suma pe care sunt imputernicita.:(
Cel mai recent răspuns: Avocat Iasi Paun Geogiana , Avocat 16:28, 3 Ianuarie 2016
Se împart banii care sunt comuni. Ați depus bani în timpul căsătoriei, bani comuni?
daca sunteti imputernicita pe un cont al unei alte persoane de ex. mama dumeavoastra... nu trebuie sa impartiti acei bani!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfat pentru divort si recuperare ceva palpabil :) preafericitul preafericitul Buna ziua, cer si eu niste informatii, poate este cineva care ma poate ajuta. Incerc sa zic cat mai explicit si cat mai pe scurt. Impreuna cu sotia sunt de 9 ... (vezi toată discuția)
Partaj cont bancar Alex888 Alex888 Buna ziua. M-am hotarat sa divortez si as vrea sa stiu la ce sa ma astept la partaj. Bunuri comune foarte multe nu avem (casa este a mea dinainte de ... (vezi toată discuția)
Partaj credit de nevoi personale dupa divorț ionutpep ionutpep Buna ziua. În anul 2007 am contractat un credit de aprox. 54000 CHF , eu fiind titular de credit iar fosta soție codebitor. În timpul casatoriei am ... (vezi toată discuția)