Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Iarna fara caldura pentru locatar bun platnic
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Iarna fara caldura pentru locatar bun platnic

de la inceputul sezonului rece, asociatia da vina pe furnizorul de caldura c-a oprit-o, furnizorul spune ca n-a oprit nimic, si stau cu copil sugar baricadat intr-o camera, la baie nu-ti vine sa mergi... oprita de asociatie am inteles ca-i abuz, dar daca-i oprita de furnizor pt ca sunt restantieri, cei cu centrale, nu vor sa plateasca partile comune, lor le convine asa, dar eu ca bun platnic, dpdv legal ce pot face?
Daca mai sunt atat de putini clienti e normal ca sa se sisteze livrarea. Costurile datorita pierderilor sunt prea mari. Cum presedintele nu e interesat, iar un proces dureaza ani de zile, singura solutie e montarea centralei si pentru ca instalatia nu e folosita se poate face oricand.
GermanAlex, utilizator
de cand si pana cand? la mama in bloc mai sunt doar doua persoane racordate la RADET, si nu s-a oprit nicio sistare! si asa stau treburile de multi ani :)