avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

buna ziua sunt militar pe baza de contract avand o vechime de 10 ani contract determinat 2 ani doresc sa solicit concediu fara plata la unitatea militara de care apartin pe timp de 2 ani mentionez ca acum sunt in concediu de crestere copil SPUNETI MI VA ROG CUM SA PROCEDEZ PT CONCEDIU FARA PLATA
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:22, 4 Ianuarie 2016
Cand doriti sa va luati concediu fara plata si pentru ce durata a CCC ati optat?
Imi expira contractul in 1 iulie 2016, iar CCC in 1 aprilie 2016 deci in cele 3 luni pot beneficia d concediu fara plata si cat timp

CCC 2 ani

Ultima modificare: Luni, 4 Ianuarie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic
Legea nr.384/2004;
Art. 16

(1)Pentru rezolvarea unor probleme personale sau familiale deosebite, soldatilor si gradatilor voluntari li se pot acorda invoiri si permisii.

(2)Durata invoirilor si permisiilor, precum si comandantii care au dreptul sa le aprobe se stabilesc prin regulamente militare.


In acest caz, va trebui sa vedeti ce se prevede prin regulamentul militar in cauza,
Ultima modificare: Luni, 4 Ianuarie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare fulop_attila12 fulop_attila12 masi interesa daca are dreptul soldat gradat voluntar la concediu fara plata 50zile?????? (vezi toată discuția)
Concediu fara plata vinicius1980 vinicius1980 BUNA ZIUA MA NUMESC CRISTI SI VREAM SA VA INTREB DACA PoT SA IMI IAU CONCEDIU FARA PLATA TIMP DE 1 AN EU LUCRAND IN ARMATA CA SOLDAT GRADAT VOLUNTAR.CU STIMĂ ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere a copilului a soldatilor gradatilor voluntari florin79 florin79 buna ziua!va rog frumos poate ma lamuriti si pe mine sa stiu ce am de facut.am lucrat in M.A.P.N intre anii 2003 -2010 soldat gradat voluntar(SGV) in martie ... (vezi toată discuția)