Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa scarii?

Buna seara sunt putin nedumerita am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa scarii care sa bata pe usa apartamentului meu?imi trebuie acordul cuiva?
Conform dispozitii in vigoare instalarea de sisteme de supraveghere poate fi executata numai de catre operatori economici acreditati si care detin licenta eliberata de catre IGPR si SRI
Daca locuiti la bloc in comun,ca sa puteti instala sistem de supraveghere in afara proprietatii dv,obligatoriu este necesar acordul asociatiei de proprietari
Avand in vedere caracterul datelor stocate de sistemele de supraveghere-aflate sub incidenta legilor speciale,instalarea de sisteme de supraveghere in imobile de locuit in comun,se poate executa numai cu acordul tuturor colocatarilor