avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa scarii?

Buna seara sunt putin nedumerita am voie sa instalez o camera de supraveghere in casa scarii care sa bata pe usa apartamentului meu?imi trebuie acordul cuiva?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:17, 5 Ianuarie 2016
Conform dispozitii in vigoare instalarea de sisteme de supraveghere poate fi executata numai de catre operatori economici acreditati si care detin licenta eliberata de catre IGPR si SRI
Daca locuiti la bloc in comun,ca sa puteti instala sistem de supraveghere in afara proprietatii dv,obligatoriu este necesar acordul asociatiei de proprietari
Avand in vedere caracterul datelor stocate de sistemele de supraveghere-aflate sub incidenta legilor speciale,instalarea de sisteme de supraveghere in imobile de locuit in comun,se poate executa numai cu acordul tuturor colocatarilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acord vecini camere video mihasim mihasim Buna ziua, Cine trebuie sa solicite acordul vecinilor dintr-o curte comuna pentru montarea unor camere de supraveghere: unul dintre proprietari (acela care si ... (vezi toată discuția)
Intimitati - supraveghere video spatii comune Rasvanh Rasvanh 1. Locuiesc intr-un bloc cu 8 nivele, la parter avem o vecina care a montat, pe holul de acces chiar in fata liftului, o camera de suprveghere care, zice ... (vezi toată discuția)
Camera de supraveghere la intrare pe casa scarii Asp733 Asp733 Pot monta camera de supraveghere,la intrare pe casa scarii,sa pot supraveghea gradinitele din fata blocului???? (vezi toată discuția)