avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul concediu medical

Buna ziua, am un salariat care a fost angajat cu data 24.09.2015 ,din 2011 pana in 24.09.2015 nu a m ai lucrat , acum la decembrie vine cu concediu medical pentru perioada 12.12.2015 - 31.12.2015 , incetand activitatea cu 22.12.2015. Cum ii platesc medicalul ? Va Multumesc.
Cel mai recent răspuns: mateiadriana , utilizator 10:34, 5 Ianuarie 2016
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cate zile de concediu de odihna imi revin dupa intoarcerea din concediu de crestere a copilului? baloghandi baloghandi Buna ziua! Am nascut in iulie 2014 si in iunie 2015 m-am intors la lucru. In contractul meu de munca figureaza 21 de zile de concediu de odihna pe an, din ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie de somaj? lumifatu lumifatu Buna ziua, in perioada 18 septembrie 2009-05 octombrie 2011, am fost angajata intr-o firma dar in aceasta perioada am avut 6 luni concediu medical dupa cum ... (vezi toată discuția)
Zi libera comancorinaadelina comancorinaadelina Buna seara, Ma confrunt cu urmatoarea situatie: sefu meu doreste ca ziua de 31.12.2015 sa nu se lucreze, s-a dat decizie ca fiind zi libera, am afisat ... (vezi toată discuția)