avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de mandat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de mandat

Buna ziua, as vrea sa stiu daca directorul unei societati numit pe termen de 4 ani prin contract de mandat, poate beneficia si de drepturile care curg din contractul colectiv de munca aplicabil. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:58, 5 Ianuarie 2016
Numai daca in cuprinsul contractului colectiv de munca este mentionat asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim director general Silvia Dumitru Silvia Dumitru In anul 2014 directorul general al societatii noastre (societate pe actiuni) a iesit la pensie ptr limita de varsta conf art.56(c) codul muncii.In continuare ... (vezi toată discuția)
Concediere individuala .... rapida !!!!!!! hestia.dcn hestia.dcn Buna ziua, As vrea sa stiu daca are rost sau nu sa contest decizia de concediere individuala si ce motive as putea sa invoc??? Lucrurile au stat in felul ... (vezi toată discuția)
Administrator Booksy Booksy Sotul meu este angajat la o firma cu contract de munca in functia de director general si apare si in actul constitutiv ca administrator. El vrea sa plece din ... (vezi toată discuția)