Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de mandat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de mandat

Buna ziua, as vrea sa stiu daca directorul unei societati numit pe termen de 4 ani prin contract de mandat, poate beneficia si de drepturile care curg din contractul colectiv de munca aplicabil. Va multumesc.
Numai daca in cuprinsul contractului colectiv de munca este mentionat asa ceva.