Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca si drepturi de autor 2016
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca si drepturi de autor 2016

Va rog sa ma lamuriti cu urmatoare problema:

din 01.01.2016 o persoana poate sa fie angajata cu CIM la o societate cu care are in aceasi timp incheiat si Contract de drepturi de autor?

Multumesc frumos
Da, poate fi angajata , intrucat nu exista text de lege care sa interzica asa ceva.
multumesc frumos:)