Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... taxe pe venit din Irlanda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

taxe pe venit din Irlanda

Buna ziua , as dori sa stiu si eu ce tipuri de taxe trebuie sa platesc ,daca , sunt angajat cu, contract de munca ,la o firma din Irlanda ( care nu are pct de lucru in Romania ) . Va multumesc !
Taxele trebuie sa le platiti in Irlanda, nu in Romania:)
Buna ziua!
scuze deranjul dar am si eu o problema asemanatoare ...
eu lucrez pentru o firma din Olanda si primesc banutii prin transfer bancar .. ar trebui sa platesc un impozit sau asta e problema firmei unde lucrez?din cate stiam un venit trebui declarat daca ai pest 9990 euro lunar, pentru nu a avea probleme cu fiscul .. sau am fost informata gresit?
Multumesc frumos