avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1120 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Locatie sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Locatie sediu social

Buna seara. Locuiesc in Bucuresti dar doresc sa infiintez o societate comerciala cu sediul social in judetul Dambovita. Se pot face formalitatile de infiintare la reg. Comertului in Bucuresti sau trebuie mers in jud. Dambovita?
Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 7 Ianuarie 2016
daman, utilizator
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 21:38, 7 Ianuarie 2016
Societatile comerciale cu sediul in Jud. Dambovita se inregistreaza numai la RC Jud. Dambovita

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fuziuni societati cu raspundere limitata srl doresc consiliere trardsvel trardsvel am urmatoarea problema si nu stiu cum sa ma descurc. in anul 2000 am infiintat un srl (sa spunem 1 )in care asociati eram eu si sotia mea. in anul 2003 ... (vezi toată discuția)
Inregistrare punct de lucru in cazul sucursalelor Emil Lasconi Emil Lasconi ART. 43 (1) Sucursalele sunt dezmembrăminte fără personalitate juridică ale societăţilor comerciale şi se înregistrează, înainte de începerea ... (vezi toată discuția)
Înființare firma inchirieri auto ionut.dally ionut.dally Buna ziua. Doresc sa înființez o firmă de inchirieri auto in regim de închiriere la zi si vreau sa stiu care sunt pasii de urmat si conditiile necesare ... (vezi toată discuția)