Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Denigrata pe facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Denigrata pe facebook

Buna seara. Fostul meu iubit are postat pe pagina lui de facebook poza cu mine si numele meu si imi adreseaza mai multe jigniri. Are poza si cu fetita mea minora in brate. Postarea este pe pagina lui de 2 ani. Am mesaj recent in care imi spune ca a zis tuturor prietenilor ca eu il caut(am mesaje din care rezulta contrariul) si ca eu ma prostituez(acum un an jumate a postat anunturi pe diverse siteuri cu nr de tel si numele meu) si a trimis poze porno cu mine unor amici de pe facebookul meu. Il pot da in judecata pe penal sau pe civil? N are bunuri pe numele lui si lucreaza la negru ca taximetrist. Ce poate sa pateasca in instanta? Risca dosar penal?
Puteti face plangere penala, dar sa nu va asteptati la mare lucru, ca astfel de cercetari informatice internationale costa mult si Politia nu le acorda prioritate.