Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul de la tara,creste porcii la 10 m de casa mea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul de la tara,creste porcii la 10 m de casa mea

Desi ma inteleg bine cu vecinii oin spatele locuintei acestia cresc an de an cate 2 porci iar cocina este despartita de curtea mea de un gard din plasa de sarma. Vara mirosul e insuportabil si nu pot deschide fereastra de la bucatarie sau de la dormitor care se afla la nici 10 m de cocina vecinilor. Au promis ca nu mai crec porci dar,acum au luat iara 2 godaci pentru |gnatul viitor. Ei profita de bunatatea mea dar am probleme cu niste noduli pulmonari si nu mai suport miasmele de la porcii lor. Ce trebuie sa fac ? Va multumesc si va doresc un an perfect.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica locala=sanepid si Garda de mediu