Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Vecinii mei cresc mai mulți porci pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Vecinii mei cresc mai mulți porci pentru a-i vinde ...

Bună ziua! Vecinii mei cresc mai mulți porci pentru a-i vinde și miroase îngrozitor de rău atât afară cât și în casa mea, nu mai spun că are iepuri și găini chiar lângă gard în spatele casei lor, practic doar gardul de plasă ne despart de păsările și iepurii lor! Îmi puteți spune vă rog, ce pot face în această privință?
P.S. Cel mai mult mă deranjează mirosul care vine de la porcii lor.
Liliana Apostol, utilizator
locuiti intr-un sat sau intr-un oras?
Sesizati oficial comisariatul garzii de mediu
Exista legislatie speciala care impune distante minime intre spatiile detinere animale de consum si proprietatile invecinate