Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salariu

Buna ziua ! Va deranjez in legatura cu o problema legata de o poprire pe salariu in valoare de 2040 lei !instiintare privind masura popririi s-a trimis atat la angajator unde sunt angajat, cat si la banca unde imi primiesc salariu ! In prima luna mi s-a oprit de care angajatorr 300 ron ,iar de catre banca 900 ron , iar in urmatoarea luna mi s-a oprit de catre angajator 860 ron , iar banca mi-a oprit alti 593 ron , acum suma totala este de 2652. sold online imi arata ca fiind blocata suma de 1450 ron iar suma retinuta de catre angajator nu imi apare pe sold pt ca nu a fost transferata in cont a fost oprita direct,doar imi apare pe fluturat ca retinuta!!
Angajatorul a retinut din salariul dvs.sumele si le-a virat executorului,conform popririi primite de la acesta.Dvs.trebuie sa mergeti la executor si sa va clarificati in ceea ce priveste totalul sumelor retinute din veniturile dvs.atat din contul personal dar si sumele primite de la angajator,angajatorul vireaza din contul lui sumele retinute din salariul dvs,aceste retineri le dovediti cu fluturasul,ele nu pot apare in extrasul dvs