Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suprafata de teren mai mica decat in titlul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suprafata de teren mai mica decat in titlul de proprietate

Daca in urma masuratorilor efectuate pentru intocmirea cadastrului se constata ca exista teren mai putin decat in titlul de proprietate, se mai poate cere comisiei de improprietarire a primariei, diferenta de teren? Cum se procedeaza?
Precizez ca nici un vecin nu a intrat in terenul meu ci pur si simplu dupa masurarea terenului conform schitei primariei a iesit mai putin teren.