avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperarea taxei auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperarea taxei auto

Am platit la Trezoraria Municipiului Suceava,in data de 10.07.2007,suma de 3667lei,suma ce reprezenta taxa auto la prima inmatriculare.Pot recupera aceasta suma?
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 18:10, 9 Ianuarie 2016
Nu se mai poate, pentru ca s-a prescis!
Daca nu ati facut nici un demers pana acum, e tarziu.O cerere anterioara la ANAF intrerupea prescriptia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa mediu auto carmenun carmenun Doresc sa inregistrez auto la care nu s-a platit taxa de mediu . Va rog sa-mi spuneti daca la data de 23.09.2016 se mai plateste aceasta taxa avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Contestație executare silită pentru un credit luat în 2015 de la un ifn, cedat în 2017 unei firme de recuperare. ce șanse am? liviubonta liviubonta Buna ziua. Am luat un credit de la un ifn in 17.08.2015 scadent la 30 de zile, in 16.09.2015. Nu am platit nici o rata sau creditul. In 10.08.2017 creditul a ... (vezi toată discuția)
Taxa auto cristyan cristyan Am platit taxa auto pe data de 08.07.2008 in Campulung Arges Vreau sa recuperez taxa si nu stiu daca mai pot (au trecut 3 ani). Daca da imi puteti da detalii ... (vezi toată discuția)