Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare venit din contract de inchiriere
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare venit din contract de inchiriere

Buna seara! Revin iar cu o dilema sau cu un context pe care nu il inteleg bine:
Societatea unde lucrez pe langa activitatea de baza, mai are un contract de sub inchiriere spatiu, factura care dorim sa o facturam fara tva, de depune acea notificare la anaf pentru asta?
Notificarea se face doar daca se doreste facturarea cu T.V.A.
Multumesc mult!