Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Numerotare gresita facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Numerotare gresita facturi

Folosesc un soft gratuit de generare facturi, care acorda automat serie si nr. factura, si la un moment dat, nu stiu de ce a sarit un numar, concret, dupa factura nr.26 in loc de nr.27 softul a numerotat factura cu nr. 28, nu am observat atunci, si in timp am mers mai departe cu facturi pana la nr. 40. Ce este de facut in acest caz?
Emiteti o factura cu explicatia Anulata, cu nr. 27, sa aiba data intre cele doua emise cu nr 26 si 28