Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata partiala

Buna ziua,

rugamintea mea la Dvs. este sa ma informati conform legii in vigoare la ce varsta pot solicita o pensie partiala anticipata si cati ani de vechime trebuie sa am.
sunt nascut la 25.12.1956,
vechime neintrerupta in munca 32 ani 6 luni
sex: masculin
Multumesc anticipat,
Cu stima
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc mult
In conditia de stagiu complet necesar dechiderii drepturilor la pensie anticipata partiala nu intra stagiul asimilat(armata,cursuri universitare de zi,pensie de invaliditate).