Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata indemnizatie

Buna ziua. am o intrebare si poate ma puteti ajuta.

Pana pe 23 decembrie am fost in concediu de crestere copil. De pe 24 decembrie am reinceput activitatea, urmand sa depun in urmatoarea perioada dosarul pentru stimulentul de reinsertie. Astazi ar fi trebuit sa imi fie virati pe card banii constand in alocatia si indemnizatia aferente lunii decembrie. Au fost virati doar banii pentru alocatie, respectiv 200 de lei. Mentionez ca bebele meu are 7 luni, deci nu se pune in calcul luna in care tatal ar trebui sa stea acasa. Este ok asa? Va fi virata diferenta de bani dupa ce depun dosarul pentru stimulent? Sau s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? am incercat sa sun la directia de plati, insa ei nu raspund la telefon si pana reusesc eu sa ajung la ei, poate ma ajutati cu o parere. Multumesc mult!
1. Plata indemnizatiei pentru concediu cretere copil (CCC) nu are legatura cu plata stimulentului de insertie.

2. Trebuie sa luati legatura cu AJPIS, prin telefon sau e-mail, sa va lamureasca.