Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna seara ,as dori sa va adresez o intrebare.Daca o persoana a fost casatorita la starea civila de patru ori ,ar putea sa revina la numele de fata?Va multumesc.
Se poate.
De regula în caz de divort asa se intampla.
daca a fost casatorita de 4 ori, inseamna ca a si divortat de cel putin 3 ori, iar acum daca divorteaza, va reveni la numele purtat anterior acestei casatorii ( daca nu pastreaza numele din casatorie), care daca nu e cel de fata, trebuie schimbat apoi pe cale administrativa.