avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cota tva telecomunicatii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cota tva telecomunicatii

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti ce cota de tva se aplica de la 1 ianuarie 2016 pt activitati de telecomunicatii ( cod CAEN 6110 ).
Dupa parerea mea este 20 %..doar ca am fost contrazisa..In ce nr. din Monitorul Oficial sunt publicate modificarile de tva ?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Pfa furnizor servicii internet ContSters157988 ContSters157988 Salutare la toata lumea in primul rand. Sunt de curand PFA pe reparatie calculatoare, activitati de telecomuncatii prin retele cu cablu si pagini web si ... (vezi toată discuția)
Cod caen televiziune online Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Doresc identificarea codului CAEN pentru difuzare TV online, daca cunoaste cineva. De asemenea, pentru aceasta activitate, ce fel de autorizatii e ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru infintarea unui srl cu activitatea video chat? Ana77g6g Ana77g6g Bună ziua, îmi trebuie unul sau mai multe coduri CAEN pentru infintarea unui SRL cu activitatea video chat ? Și dacă da, care sunt acelea? Mulțumesc, o zi ... (vezi toată discuția)