Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Dupa lichidare firma fara activitate mar raspund pt ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Dupa lichidare firma fara activitate mar raspund pt datorii la furnizori?

Dupa lichidare asociatul unic sau firma/srl fara activitate si fara datorii la stat mai poate fi trasa la raspundere pentru datorii la furnizori ?Mai pot fi executate bunuri personale?
Va multumesc in avans
viliezwarez, utilizator
Dupa cum expuneti dvs.situatia, firma neavand activitate inseamna ca nu a avut nici achizitii de la furnizori. In concluzie datorii nu aveti de nici un fel.