Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procedura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procedura

Cum mă înscriu într-un dosar de insolvență ca parte păgubită, dacă sunt din alt județ...departe?
cererea de inscriere la masa credala si actele in copie se pot trimite cu posta la instanta care judeca dosarul de insolventa , cu mentiunea numarului de dosar .
la cererea de inscriere la masa credala , pe langa inscrisurile justificative ale creantei (copii conform cu originalul), depuneti si dovada achitarii taxei judiciare de 200 lei. In cuprinsul cererii mentionati ca solicitati judecarea in lipsa
Mulțumesc!