Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inscriere la masa credala

Buna ziua. Ma pot inscrie la masa credala a unei societati intrate in insolventa cu un contract de vanzare-cumparare si dovada achitarii avansului?
De asemenea, dovada achitarii taxei de timbru in valoare de 200 lei trebuie atasata celor 2 exemplare din cererea de inscriere la masa credala, trimise tribunalului?
Exista si alte taxe ce trebuie achitate?
Multumesc
Da, se poate. Taxa de timbru se va atașa, în original, cererii de înscriere la masa credală.
Catre instanta vor fi trimise 2 exemplare al cererii de inscrieŕe la masa credala? In aceste conditii dovada achitării taxei de timbru in original va fi atasata unui exemplar din cererea de inscriere.
La cel de-al doilea exemplar din cererea de înscriere la masa credala trebuie să atasat o copie conform cu originalul a taxei de timbru?
Catre instanta vor fi trimise 2 exemplare al cererii de inscrieŕe la masa credala? In aceste conditii dovada achitării taxei de timbru in original va fi atasata unui exemplar din cererea de inscriere.
La cel de-al doilea exemplar din cererea de înscriere la masa credala trebuie să atasat o copie conform cu originalul a taxei de timbru?