avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Asigurare medicala pentru strainatate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Asigurare medicala pentru strainatate

Buna ziua tuturor,

Am o interbare: a fost cineva in situatia de a recupera banii de la o societate de asigurare, in cazul unul accident intamplat in strainatate? Care este procedura? Cat timp are societatea de asigurare la dispozitie sa plateasca asiguratului (spitalului, in speta), este vreo limita in timp?
Cel mai recent răspuns: cosmo , utilizator 18:38, 15 Octombrie 2005
vezi mai intai ce scrie in conditiile de asigurare referitor la capitolul daune. Unele societati au colaborare cu societati de asistenta din toata lumea , care daca asiguratul a le-a anuntat producerea riscului preiau toate cheltuielile medicale asigurate in numele si pe seama asigurătorului. daca nu asiguratul achita cheltuielile si solicita asiguratorului decontarea lor , in limitele sumei asigurate şi pe baza docum. justificative
Multumesc mult de tot!

Cosmina

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asiguratorul plãtește și despãgubirile civile? nikolos nikolos n decizia penala definitiva scrie urmatoarele citez : polita de asigurare serie xxxxxxx incheiata intre y in calitate de asigurator si sc .......srl pt auto ... (vezi toată discuția)
Bună seara ! am și eu o problemă ! În decembrie 2021 am fost ... Morcan Luminita Morcan Luminita Bună seara ! Am și eu o problemă ! În Decembrie 2021 am fost în Egipt , 7 zile , cu o companie de turism ! Am fost internată de urgență 4 zile ... (vezi toată discuția)
Accident de munca angajat - plata spitalizarii, cheltuiala deductibila? NeliDede NeliDede Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoare problema: Un angajat al societatii are un accident destul de grav la locul de munca,la o mana. ... (vezi toată discuția)