Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conflict de munca

buna ziua,am o intrebare...dupa incetarea contractului de munca cu acordul partilor,angajatorul mai poate sa-mi ''agate''in spate ceva prejudicii aduse firmei sau nu ?
Din moment ce s au intocmit doc. necesare - si au fost semnate de parti ... Nu vad cum s ar mai putea intampla asta. Era foarte bine daca vi se intocmea si o nota de lichidare - acolo specificandu se faptul ca nu aveti debite fata de fostul angajator.. Dar nu se mai obisnuieste...
depinde, cred ca daca e vorba de pagube materiale care se descopera dupa plecarea Dvs, s-ar putea sa da.
Da, se poate angaja raspunderea patrimoniala a dvs si dupa incetarea raportului de munca, indiferent daca se intocmea sau nu fisa de lichidare.