Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Solutii radiere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Solutii radiere

Buna seara,care ar fi solutia optima pentru radierea unui auto care nu mai exista>? Masina a fost dezmembrata acum ~5 ani ( dar nu am cerut dovada de la centru) In schimb detin cartea si placutele de inmatriculare! Impozitul este platit la zi dar este o plata inutila. Cum se procedeaza in acest caz?
M-am gandit la "depozitarea" ei intr-o curte dar nu cunosc procedurile
O pot radia pur si simplu si sa predau actele/placute? sau trebuie o dovada a dezmembrarii/depozitarii?
Ma intereseaza sa o scot de la impozit
Multumesc
Ionut_Gabriel, utilizator
Desfasurati demersuri pentru radiere la cerere
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti in fapt si in drept bunul mobil ca urmare a predarii la centru specializat,urmand ca documentul notarial sa il anexati la cererea de radiere fiscala bun mobil