avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de suspendare

Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu un model de decizie suspendare cim cf art 52 lit a (cercetare disciplinara)?
Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:52, 15 Ianuarie 2016
Uitati aici un model
[ link extern ]

As dori pt art. 52, alin 1, lit. a). Ceea ce mi-ati trimis dumneavoastra este pt 51 alin. (2) lit. a.
In loc de art.51 alin.2 lit.a puneti art.52 lit.a C.mun. ... cred ca este o greseala a celor care au postat modelul respectiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Absentele nemotivate se raporteaza in revisal ? elenamitrea elenamitrea Buna ziua , ma puteti ajuta si sa-mi spuneti daca absentele nemotivate se raporteaza in Revisal ? Stiu ca potrivit art 51 alin 2,CIM-ul POATE fi suspendat ... (vezi toată discuția)
Absente nemotivate RuxandraLarisa RuxandraLarisa Va rog sa ma lamuriti in ceea ce priveste absentele nemotivate. Este obligatorie suspendarea contractului de munca in revisal?am intalnit diverse pareri si nu ... (vezi toată discuția)
Sanctionare pecuniara nerespectare preaviz Bubinubi Bubinubi Buna ziua, va rog sa ma indrumati in urmatoarea problema: avem un angajat care, cu 3 zile inainte de incheierea preavizului (ultima zi de preaviz ... (vezi toată discuția)