Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere credit
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere credit

Buna ziua,
In anul 2007 am facut un credit la Piraeus Bank,cu incheire in anul 2012.Ultima plata facuta a fost in aprilie 2010.
In ianuarie 2014-am fost executata silit, n-am primit hotararea ,deoarece la adresa din buletin nu mai locuiam.pe baza acestei execuatri silite in luna noiembrie 2014 mi s-a pus poprire pe contul de salariu.
Intrebarea mea este daca la data executarii silite si anume ianuarie 2014, creditul n-a fost prescris? unde ma pot interesa si daca a fost prescris cum pot sa anulez aceasta executare.
Asta chiar nu mai contează, trebuia sa fi făcut contestatie atunci, în termen de 15 zile de când ați aflat ca sunteți executata silit, acuma sunteți în executare și aceasta va dura pana achitat.