Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... stagiu potential de cotizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

stagiu potential de cotizare

Buna ziua,

Am iesit la pensie la varsta de 37 de ani si am un stagiu de cotizare de 11 ani si o luna.
Intrebarea mea este daca am dreptul la stagiul potential de cotizare.
Precizati:
Luna si anul nasterii.
Ziua,luna si anul deschiderii drepturilor.
data nasterii: noiembrie 1975
drepturile au fost stabilite incepand cu data: 26.04.2013
Pentru a fi putut beneficia de stagiu potential trebuia sa indepliniti conditia de stagiu de 14 ani.