avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... stagiu potential de cotizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

stagiu potential de cotizare

Buna ziua,

Am iesit la pensie la varsta de 37 de ani si am un stagiu de cotizare de 11 ani si o luna.
Intrebarea mea este daca am dreptul la stagiul potential de cotizare.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:22, 15 Ianuarie 2016
Precizati:
Luna si anul nasterii.
Ziua,luna si anul deschiderii drepturilor.
data nasterii: noiembrie 1975
drepturile au fost stabilite incepand cu data: 26.04.2013
Pentru a fi putut beneficia de stagiu potential trebuia sa indepliniti conditia de stagiu de 14 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata din invatamant chireanu chireanu Sotia lucreaza ca educatoare in invatamant din anul 1975.Datorita restructurarii postului la unitatea la care lucreaza are doua variante:sa mearga la o alta ... (vezi toată discuția)
Pensii pentru romani in strainatate camelia rusescu camelia rusescu as dori urmatoarele informatii: am lucrat 12 ani in romania intre 1966 si 1978. acum am 60 de ani si locuiesc in italia din 1978. in italia nu am contributii ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate,trecerea de la gradul 2 la gradul 3 vivipetcu vivipetcu Nascuta pe 07.03. 1966,pensionata cu gradul 2 in 31.10. 2003 la 37 de ani,7 luni si 24 de zile,stagiul total de cotizare 12 ani si 21 de zile.In 15 ,04.2015 am ... (vezi toată discuția)