Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul nu mi-a desfacut contractul de munca!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul nu mi-a desfacut contractul de munca!

Buna dimineata
Intampin o problema: in urma cu o luna am facut cerere de incetare a contractului de munca, am trimis-o prin email angajatorului si nu am primit niciun raspuns, sunt angajata si acum! Seful m-a agresat, am depus plangere la politie. Ce pot face? Trebuia sa-mi dau demisia?
Cum ati solicitat incetarea c.i.m., cu acordul partilor sau prin demisie?
Cu acordul partilor
In acest caz, trebuie sa obtineti acordul angajatorului pentru incetarea c.i.m.

Legislatia muncii nu reglementeaza procedura privind incetarea c.i.m.cu acordul partilor.

Mergeti si depuneti-va demisia , ar fi o alta solutie.
Da, dar suntem in mijlocul unor plangeri penale depuse si de mine, si de angajator! Pot sa-mi depun demisia prin email acum? Eu am fost agresata de angajator, cum sa ma mai intorc acolo?
Da,va puteti depune demisia chiar daca ati formulat o plangere penala impotriva angajatorului.