avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul nu mi-a desfacut contractul de munca!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul nu mi-a desfacut contractul de munca!

Buna dimineata
Intampin o problema: in urma cu o luna am facut cerere de incetare a contractului de munca, am trimis-o prin email angajatorului si nu am primit niciun raspuns, sunt angajata si acum! Seful m-a agresat, am depus plangere la politie. Ce pot face? Trebuia sa-mi dau demisia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:34, 20 Ianuarie 2016
Cum ati solicitat incetarea c.i.m., cu acordul partilor sau prin demisie?
Cu acordul partilor
In acest caz, trebuie sa obtineti acordul angajatorului pentru incetarea c.i.m.

Legislatia muncii nu reglementeaza procedura privind incetarea c.i.m.cu acordul partilor.

Mergeti si depuneti-va demisia , ar fi o alta solutie.
Da, dar suntem in mijlocul unor plangeri penale depuse si de mine, si de angajator! Pot sa-mi depun demisia prin email acum? Eu am fost agresata de angajator, cum sa ma mai intorc acolo?
Da,va puteti depune demisia chiar daca ati formulat o plangere penala impotriva angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna dimineata ce demersuri legale pot sa fac, dc vreau sa îmi ... nyuszlinda nyuszlinda Buna dimineata Ce demersuri legale pot sa fac, dc vreau sa îmi prelungesc concediul, dar șeful nu imi raspunde intenționat la telefon, și luni ar trebui ... (vezi toată discuția)
Schimbarea locului de muncă Valentina Emanuela Valentina Emanuela Bună! Cum trebuie să procedez la schimbarea locului de muncă,eu fiind în concediu maternal,să primesc stimulentul şi să fiu angajată la noul loc cu 60 ... (vezi toată discuția)
Demisie forțată Florina97 Florina97 Buna ziua. Va rog sa ma îndrumați in urmatoarea problema. Lucrez într-o firmă de contabilitate de 8 luni. Mentionez ca imi fac treaba ca la carte ,m-am ... (vezi toată discuția)