Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contopire pedepse
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contopire pedepse

Buna ziua va rog sa ma ajutati cu o prob ,am avut o altercatie din care am primit 1000 lei amenda de la parchet pt loviri si alte violente dupa care s-a formulat plangere impotriva solutiei ,s-a repus cauza pe rol si am primit 3 luni cu suspendare am facut dar recursul a fost respins deoarece in cazier am si amenda data de parchet ,deci am primit 2 pedepse pt o fapta .Ce pot face?
Nu ma refer la solutia de condamnare ci la ordonanta prin care s-a dispus amenda.
Banuiesc ca amenda nu ati platit-o,vad ca evitati sa raspundeti.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
nu am platit amenda ,dar cand am facut recurs mi-a respins deoarece aveam aceea amenda in cazier
Daca amenda a fost dispusa de procuror nu avea cum sa apara in cazier, era amenda administrativa, banuiesc ca vorbiti de un dosar solutionat inainte de 2014, oricum nu inteleg ce legatura are cu recursul.
va rog ajutati-ma cu un raspuns
Ca sa va ajut cu un raspuns ar trebui sa inteleg ceva din descrierea dvs.
Incercati sa detaliati in mod clar toata situatia de fapt.