avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contopire pedepse
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contopire pedepse

Buna ziua va rog sa ma ajutati cu o prob ,am avut o altercatie din care am primit 1000 lei amenda de la parchet pt loviri si alte violente dupa care s-a formulat plangere impotriva solutiei ,s-a repus cauza pe rol si am primit 3 luni cu suspendare am facut dar recursul a fost respins deoarece in cazier am si amenda data de parchet ,deci am primit 2 pedepse pt o fapta .Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: fordfiesta , utilizator 21:04, 26 Ianuarie 2016
Nu ma refer la solutia de condamnare ci la ordonanta prin care s-a dispus amenda.
Banuiesc ca amenda nu ati platit-o,vad ca evitati sa raspundeti.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Ianuarie 2016
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
nu am platit amenda ,dar cand am facut recurs mi-a respins deoarece aveam aceea amenda in cazier
Daca amenda a fost dispusa de procuror nu avea cum sa apara in cazier, era amenda administrativa, banuiesc ca vorbiti de un dosar solutionat inainte de 2014, oricum nu inteleg ce legatura are cu recursul.
va rog ajutati-ma cu un raspuns
Ca sa va ajut cu un raspuns ar trebui sa inteleg ceva din descrierea dvs.
Incercati sa detaliati in mod clar toata situatia de fapt.

Alte discuții în legătură

Amenda penala marinescuioan marinescuioan intr un proces penal cu loviri si alte violente am primit 1000 lei amenda penala,am facut recurs si am primit 400 lei amenda penala,intrebarea mea ar fi in cat ... (vezi toată discuția)
Instanta : confirmare renuntare urmarire penala costyreal costyreal Buna ziua, as dori un sfat , sunt chemat in instanta impreuna cu alti 2 prieteni sub acuzatia de lovire sau alte violente, procurorul a solutionat si noi fiind ... (vezi toată discuția)
8 zile ingrijiri medicale mariusuca mariusuca daca nu vreau sa ma impac cu partea vatamata ce preapsa pot sa primesc. multumesc (vezi toată discuția)