avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract UPC inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract UPC inainte de termen

Buna seara ! am si eu urmatoarea intrebare la dv...daca in luna aprilie 2016 imi expira contractul cu firma de cablu upc..si eu vreau sa renunt in aceasta luna la serviciile lor sa reziliez contractul inainte de termen sunt obligata sa platesc cele 4 luni pana la sfarsitul contractului?sau pot plati numai pt luna ianuarie ...
va multumesc !
Cel mai recent răspuns: kissmy09 , utilizator 20:26, 1 Februarie 2016
Nu stim ce contract aveti. Daca e unul la care ati beneficiat de ceva reduceri va pot calcula penalizari. Daca e prelungit tacit nu le datorati nimic.

As zice ca daca a fost contract pe doi ani mai bine faceti cererea in martie, deci cu 30 de zile inainte de expirare.
multumesc pt raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract rhona1984 rhona1984 va rog sa ma sfatuiti ce sa fac? anul trecut am locuit in cluj-napoca intr-un apartament inchiriat. ne-am inteles cu proprietarii sa-l inchiriem pt mai mult ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament fara contract scris - probleme rhona1984 rhona1984 va rog sa ma sfatuiti ce sa fac? anul trecut am locuit in cluj-napoca intr-un apartament inchiriat. ne-am inteles cu proprietarii sa-l inchiriem pt mai mult ... (vezi toată discuția)
Restanta plata abonament firma cablu tv- abonament prelungit abuziv miky89 miky89 Buna ziua, In martie 2011 am mutat firma de cablu de la Canal S la Rds-Rcs. In momentul acela cand am platit si am facut cererea de reziliere, mi-au zis ca nu ... (vezi toată discuția)