Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract UPC inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract UPC inainte de termen

Buna seara ! am si eu urmatoarea intrebare la dv...daca in luna aprilie 2016 imi expira contractul cu firma de cablu upc..si eu vreau sa renunt in aceasta luna la serviciile lor sa reziliez contractul inainte de termen sunt obligata sa platesc cele 4 luni pana la sfarsitul contractului?sau pot plati numai pt luna ianuarie ...
va multumesc !
Nu stim ce contract aveti. Daca e unul la care ati beneficiat de ceva reduceri va pot calcula penalizari. Daca e prelungit tacit nu le datorati nimic.

As zice ca daca a fost contract pe doi ani mai bine faceti cererea in martie, deci cu 30 de zile inainte de expirare.
multumesc pt raspuns!