Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul perioada preaviz

Buna dimineata,

Daca astazi un angajat isi depune demisia, care este ziua in care incep numararea zilelor de preaviz: astazi, data depunerii sau maine?

Multumesc anticipat.
De maine incepe sa curga durata preavizului.

În calculul termenului de preaviz nu intră ziua comunicării sale angajatorului.