Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie cu preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie cu preaviz

Care este data de la care se incepe calcularea numarului de zile cu preaviz? Data depunerii cererii sau urmatoarea zi?
De regula, prima zi a preavizului este ziua urmatoare datei notificarii de demisie.
În calculul termenului de preaviz nu intră ziua comunicării sale angajatorului.
Multumesc frumos!