Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vechimea pt. pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vechimea pt. pensionare

Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti daca am numai 10 ani vechime, am varsta de 58 de ani, pot platii anticipat 5 ani vechime sa pot face 15 ani minnimul de cotizatie si daca se poate cat m-ar costa total de plata? Va multumesc!
La acest moment nu se poate plati retroactiv.
Exista o intiativa legislativ in acest sens.
Daca aceasta va produce efecte si cand, nu stiu.