avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1065 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare despagubiri la accident auto
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare despagubiri la accident auto

La primirea despagubirii in urma unui accident rutier trebuie sa platesc impozit, cass, somaj etc.?
Cel mai recent răspuns: Steluta Nicula , 19:30, 18 Ianuarie 2016
Buna seara! nu trebuie sa platiti nimic,d-voastra doar a-ti fost despagubit,nu ati realizat venituri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este posibila mostenirea unor despagubiri morale? amotida amotida Buna ziua, Caz : Mai multi membri ai familiei mele au fost implicati intr-un accident rutier cu victime, printre care si mama mea. Au rezultat raniri grave si ... (vezi toată discuția)
Taxi-despagubiri in caz de accident. Buna ziua. Sunt angajat ca taximetrist la o companie de taximetre din Timisoara cu salar minim pe economie(2.800.000 lei) si platesc cartea de munca si ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite platite in cazul unui contract de comision luteciprian luteciprian Buna ziua, Va rog sa ma ajutati intr-o privita : contractul de comisionare. In momentul de fata lucrez la o firma, as dori sa stiu ce taxe si ce ... (vezi toată discuția)