Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantia de buna executie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantia de buna executie

Buna ziua,
Garantia de buna executie pentru un contract de servicii se constituie in x zile de la data semnarii lui sau de la data transmiterii ordinului de prestare a serviciilor?
Mentionez ca in contract este mentionat faptul ca: "executarea contractului incepe la data emiterii ordinului de prestare a serviciilor".
Multumesc.
Garantia de buna executie se constituie in x zile de la data semnarii lui, prestarea va incepe dupa constituirea garantiei de buna executie si primirea ordinului de prestare a serviciilor.
Multumesc pentru raspuns.
in x zile dar nu mai mult de 15 de la data semnarii contractului. vezi lit. b) art 87 din HG 925/2006.
Multumesc.