Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... CEDO Raspuns
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

CEDO Raspuns

Rog respectos un raspuns,am trimis de aproape 4 luni o cerere la CEDO,si nu am primit nici un raspuns,afara de confirmarea pe cartonul rosu ,aveti ideie ce se intimpla?care mai sunt proceduriile?Va multumesc!
Stimat forumist,

De la trimiterea aplicației, Curtea vă va răspunde în cca 4 luni, maximum 6, conform uzanței.
Dacă cererea a fost completă, cu toate actele necesare, puteți primi ori o decizie de inadmisibilitate în principiu, ori un număr de înregistrare, cu numele cererii, adresa fiind însoțită de autocolantele pentru corespondență.

În cazul în care nu este completă, Curtea poate refuza judecarea cererii, neconstituindu-se un număr de aplicație.

Prin urmare, nu va trebui să mai așteptați mult.

Cu stimă.
Deci oricum va fi gasita cererea un raspuns voi primi?!?!
Va multumesc!!
Stimat forumist,

Cu siguranță veți primi un răspuns.

Cu stimă.