avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... CEDO Raspuns
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

CEDO Raspuns

Rog respectos un raspuns,am trimis de aproape 4 luni o cerere la CEDO,si nu am primit nici un raspuns,afara de confirmarea pe cartonul rosu ,aveti ideie ce se intimpla?care mai sunt proceduriile?Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: andreigrigoriu , moderator 11:12, 20 Ianuarie 2016
Stimat forumist,

De la trimiterea aplicației, Curtea vă va răspunde în cca 4 luni, maximum 6, conform uzanței.
Dacă cererea a fost completă, cu toate actele necesare, puteți primi ori o decizie de inadmisibilitate în principiu, ori un număr de înregistrare, cu numele cererii, adresa fiind însoțită de autocolantele pentru corespondență.

În cazul în care nu este completă, Curtea poate refuza judecarea cererii, neconstituindu-se un număr de aplicație.

Prin urmare, nu va trebui să mai așteptați mult.

Cu stimă.
Deci oricum va fi gasita cererea un raspuns voi primi?!?!
Va multumesc!!
Stimat forumist,

Cu siguranță veți primi un răspuns.

Cu stimă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns cedo ContSters257745 ContSters257745 Buna ziua, Am adresat o plangere la CEDO, prin Posta Romana. Estimez ca a ajuns la Curte la sfarsitul lui sep 2014. Stie cineva daca se trimite raspuns ... (vezi toată discuția)
Cedo, etape Maria_1980 Maria_1980 Buna ziua, As dori sa stiu care sunt etapele prin care se poate face o plangere la CEDO si in cat timp se solutioneaza acestea? Va multumesc (vezi toată discuția)
In legatura cu un dosar la cedo nicolaescuandrei nicolaescuandrei am un dosar la cedo si am inteles ca trebuie sa primesc nu stiu ce cod de bare!..se poate afla daca cedo a trimis acel cod de bare? (vezi toată discuția)