avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizarie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizarie

prietena a primit decizia de divort , mai are nevoie de ceva de la fostul sot ?pentru intocmirea dosarului
Ultima modificare: Marți, 19 Ianuarie 2016
ionutdumitrascu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:00, 20 Ianuarie 2016
Trebuie dovada ca tatal copilului indeplineste sau nu conditiile pentru a beneficia de concediu crestere copil (CCC) si indemnizatia aferenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare concediu crestere copil lumy86 lumy86 Buna ziua, Problema mea este cu suspendarea concediului de crestere a copilului. Daca tatal nu lucreaza si nu realizeaza venituri impozabile se suspenda ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil laura_f laura_f Buna ziua! Am intrat de curand in concediul pentru cresterea copilului. O prietena mi-a spus ca statul obliga si tatal sa stea o luna de zile in acest ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie rabaceanualexandru rabaceanualexandru Buna ziua, Asi dori si eu va rog cateva lamuriri asupra acestui aspect legat de stimulentul de insertie. Mentionez de la inceput ca eu nu lucrez, insa ... (vezi toată discuția)