Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... raspuns intimpinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

raspuns intimpinare

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma sprijine un specialist .. cu un raspuns la o intimpinare
Am depus o contestatie/plingere intemeiata la PV de contraventie ,amenda circulatie, politia a depus intimpinare,iar instanta imi solicita raspuns la intimpinare ..in termen de 10 zile..termenul expira miine.

Multumesc

Formulati raspunsul la intampinare conf.art.201(2)NCPC,transmiteti-o prin fax, mail sau recomandat cu confirmare de primire sau la registratura instantei.Pe fondul cauzei nu va pot formula raspunsul la intampinare deoarece, nu cunosc intampinarea, de principiu, trebuie sa raspundeti la toate problemele de fapt si drept invocate de intimata.
Situatia dvs este similara cu a unui pacient care solicita unui medic un diagnostic fara ca medicul respectiv sa consulte pacientul.:(Solicitati o consultatie unui avocat in 90% din cazuri procesele nu se pot castiga cu sfaturi pe forumuri,Succes.