Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Raspuns comunicare adresa judecatorie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Raspuns comunicare adresa judecatorie

Buna seara! Am depus la Judecatorie o plangere impotriva unui proces verbal de contravenție pentru lipsa cartii de identitate la volan. Am primit o adresa de comunicare la care este anexat raspunsul catre judecatorie a politiei. In comunicare scrie asa: "in legatura cu dosarul.. , in calitate de petent, va comunicam intampinarea si faptul ca in termen de 10 zile de la primirea prezentei, aveti obligatia de a depune raspuns la intampinare. Depuneti doc solicitate si inscrisurile doveditoare intr un exemplar pentru instanta si cate un exemplar pentru fiecare parte, cf art 150 NCPC".
Intrebarea mea este ce ar trebui sa fac mai departe? Actele le-am depus odata cu plangerea, iar alte dovezi nu am. Ar trebui sa dau un raspuns la ceea ce a declarat politia catre judecatorie? Sau sa astept raspunsul Judecatoriei? Multumesc!
contesssa, utilizator
Trebuie sa raspundeti. Vedeti daca, in functie de ce a scris politia in intimpinare ,mai puteti adauga ceva, daca nu reiterati ce ati sustinut in plingere.
[ link extern ]
latka, utilizator