Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Accordare de bon fiscal sau chitanta clientului
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Accordare de bon fiscal sau chitanta clientului

Buna ziua.
Firma noastra este producatoare de mobilier la comanda si vanzatoare de mobilier si alte produse in magazin de desfacere cu amanuntul.
Podusele care se vand in magazin sunt insotite de bon fiscal. Produsele de mobilier care le livrez de la fabrica de mobila catre clienti pot fi insotite de factura si chitanta fiscala?(noi prestam si reparatii /reconditionari mobilier).
Va multumesc.
DACA MARFA ESTE INCASATA DE TRANSPORTATOR FACTURA VA FI INSOTITA DE CHITANTA, DACA INCASAREA SE FACE PRIN BANCA MARFA VA AVEA DOAR FACTURA, DOVADA ACHITARII FIIND EXTRASUL DE CONT